X
تبلیغات
رایتل

انجمن مدیران پروژه ایران

سه‌شنبه 20 بهمن‌ماه سال 1383

باطلاع میرساند که پس از تلاشهای بی وقفه دوستان که تقریبا 4 سال! بطول انجامید بالاخره کمیسون ماده 10 وزارت کشور موافقت خود را نسبت به تشکیل انجمن صنفی مدیران/متخصصان پروژه اعلام نمود. همچنین پس از رفع اشکالات مورد اشاره کمیسیون انجمنهای علمی وزارت علوم، در آینده ای نزدیک موافقت کمیسیون مذکور در مورد تشکیل انجمن علمی مدیریت پروژه ایران نیز اعلام میشود.به این ترتیب آرزوی دیرینه عزیزانیکه در مقوله مدیریت پروژه فعال هستند بزودی محقق خواهد شد و با تشکیل دو انجمن یکی در زمینه مقولات علمی و دیگری در زمینه فعالیتهای صنفی مدیریت پروژه، روح تازه ای در کالبد فعالیت های مدیریت پروژه در کشور دمیده میشود که جا دارد از تلاش دوستان و عزیزانیکه در این مدت با سعی و پشتکار خویش به این آرزو جامه عمل پوشاندند قدردانی گردد. در این رابطه لازم بذکر است که هم اکنون یک گروه 20 نفری از دوستان مشغول برنامه ریزی برای تشکیل اولین مجمع عمومی انجمن صنفی مدیریت پروژه میباشند که تاریخ برگزاری جلسه 6 اسفند 83 در محل باشگاه بانک سپه واقع در خیابان استاد مطهری - نرسیده به شریعتی بوده و جلسه راس ساعت 14 آغاز خواهد شد. سایت مدیریت پروژه ایران به نیابت از هیات موسس شما را به شرکت در این جلسه دعوت میکند.

 

« اهداف انجمن مدیران پروژه ایران »
 

1- مقـــدمه:

 
اهمیت و ضرورت بکارگیری فرایند مدیریت علمی پروژه در گستره زیربنایی کشور، به حدی است که ایجاد انجمنی در این خصوص را ضروری می‌نماید. ظرفیت‌سازی در زمینه دانش مهندسی و مدیریت پروژه در کشور و ارتقاء فرهنگ مدیریت پروژه، به یاری و مساعدت تمامی سیاست‌گذاران، اساتید دانشگاه، دستگاههای اجرایی، مهندسین مشاور، پیمانکاران و کلیه علاقمندان این صنعت، در چنین تشکیلاتی متجلی می‌گردد. آشنایی و به روزآوری اطلاعات اعضاء با آخرین دستاوردهای علمی و پژوهشی این دانش، شناسایی و ترویج فرهنگ آن در سطح جامعه علمی و حرفه‌ای کشور در زمره اهداف انجمن می‌باشد. در حال حاضر بخش عظیمی از سرمایه‌های مادی و معنوی کشور صرف احداث و توسعه پروژه‌های زیربنایی در بخشهای نفت، نیرو، مسکن و شهرسازی، عمران روستایی، کشاورزی، حمل و نقل و صنایع و معادن می‌گردد که با بهره‌گیری از دانش روز مدیریت پروژه می‌توان ضمن هماهنگی سه عامل کلیدی زمان، هزینه و کیفیت، نسبت به اجرای دقیق برنامه‌های مصوب پروژه‌ها اقدام نمود. حفظ حقوق حرفه‌ای متخصصین این رشته و کسب جایگاه واقعی آنها در فرآیند توسعه کشور از ضروریات تشکیل انجمن مدیران پروژه ایران است.


2- چشم‌انداز :
جایگاه ارتقاء دانش و تخصص مدیریت پروژه در جهت افزایش ارزش افزوده سازمانها در کشور
 

3- مأموریت :
1- بستر‌سازی جهت ارتقاء کاربرد مدیریت پروژه در کشور
2- کمک به ارتقاء سطح کمی و کیفی عملکرد و دانش حرفه ای مجریان و مدیران پروژه‌ها در کشور
 

4- اهداف :

1- دفاع از حقوق حرفه‌ای مدیران پروژه
2- بومی نمودن دانش مدیریت پروژه متناسب با نیازهای کشور
3- کمک به بخشهای دولت و خصوصی در جهت تأمین نیازهای مدیریت پروژه ای آنان
4- فعالیت به عنوان کانون حرفه‌ای مدیریت پروژه در ایران
5- بهبود کاربرد مدیریت پروژه از طریق وضع و اصلاح روشها، فنون، استانداردها و انتقال تجربیات جهت افزایش بهره وری
6- ارایه خدمات به اعضاء، در جهت ارتقای توانایی‌های فردی، شغلی و پیشرفت حرفه‌ی آنان
7- ارتقای جایگاه مدیریت پروژه به عنوان یک حرفه و روشی برای رشد و توسعه کشور
8- ارتقا و تشویق دست‌اندرکاران مدیریت پروژه جهت رشد اخلاق حرفه‌ای
9- ایجاد زمینه‌های تبادل تجربیات و نظرات صنفی و تخصصی در میان اعضا
10- انتشار اطلاعات و بهبود تبادل آزاد اطلاعات جهت پیشبرد حرفه مدیریت پروژه
11- جلب همکاری نهادها، شخصیت‌های حقیقی و حقوقی، سازمانها و مؤسسات، افراد حرفه‌ای و سایر موجودیت‌های مشابه به عنوان عضو
12- تعامل با سازمانهای دولتی و خصوصی بین المللی مرتبط با مدیریت پروژه و همکاری در زمینه علایق و منافع مشترک در چارچوب قوانین کشور
13- تلاش و همکاری در جهت ایجاد و گسترش رشته‌های دانشگاهی مرتبط با مدیریت پروژه
14- تدوین و اجراء نظام جامع ارزیابی و تشخیص صلاحیت مدیران پروژه
15- ممیزی و اعطای گواهینامه‌های حرفه‌ای مدیریت پروژه
17- تدوین و اجرای طرح جایزه ملی مدیریت پروژه بمنظور معرفی پروژه‌ها و اشخاص حقیقی و حقوقی برگزیده در زمینه مدیریت پروژه
18- تلاش بمنظور ثبت روز ملی مدیریت پروژه در کشور

دستور جلسه:

·         تصویب اساسنامه

·         انتخاب اعضاء هیئت مدیره و بازرسی

·         تعیین روزنامه کثیرالانتشار و میزان حق عضویت

ضمناً از داوطلبین عضویت در هیئت مدیره یا بازرسین انجمن تقاضا دارد حداکثر تا 25/11/83 مدارک خود  (یک قطعه عکس-کپی صفحه اول شناسنامه-کپی مدرک تحصیلی)را به نشانی وزارت کشور طبقه پنجم اتاق 13 ارسال نمایند.

شرایط عضویت در هیات مدیره و بازرسین:

·         فارغ التحصیلان رشته مدیریت پروژه در مقاطع فوق لیسانس یا بالاتر، از کلیه مراکز و موسسات علمی، تحقیقاتی و آموزش عالی داخلی و خارجی

·         مدیران و مهندسین فارغ التحصیل یکی از رشته های علوم مدیریت و فنی مهندسی که حداقل 3 سال سابقه مدیریت پروژههای اجرایی کشور را داشته باشند.

Get our toolbar!